W dniach od 8 do 10 maja 2026r. odbyły się kolejne dni formacyjne z pisaniem różnych ikon. Był to czas kończenia rozpoczętych wcześniej ikon oraz ćwiczenia, pogłębiające umiejętności pisania twarzy na ikonach. Warsztaty ikonograficzne prowadziła s. M. Wirginea Pasternak Józefitka, a posługi sakramentalne sprawował Ks. Marian Kowalczyk Sercanin. Ogromną radością dla wszystkich były dni, kiedy ikony i ich intencje przedstawiane były Bogu w czasie Eucharystii. To właśnie wtedy ikona stawała się doskonała w ofierze Jezusa Chrystusa. Poświęcenie ikon odbywało się w kilku etapach w zależności kiedy ikony kończyły się.











